Stwórzcie razem z nami swój wymarzony Pierwszy Taniec!!!

 

Walc, foxtrot, 2 na 1, a może jakieś totalnie szalone show? Nieważne, co Wam w duszy gra, my przygotujemy Was do tego od początku do końca!

Pierwszy Taniec to wyjątkowa chwila dla każdej Młodej Pary. Bardzo niestety stresująca. Dlatego odpowiednie przygotowanie to podstawa. Dla nas, instruktorów Studia Tańca “La Fiesta”, najważniejszy jest komfort pary podczas tańca, dlatego też dokładamy wszelkich starań, by był on swobodny, naturalny oraz dostosowany do oczekiwań i predyspozycji pary.

 

Kiedy rozpocząć przygotowania do Pierwszego Tańca?
Im szybciej, tym lepiej. Im więcej czasu para spędzi ze sobą na parkiecie, tym pewniej i swobodniej będzie się czuła podczas pokazu. Zostawianie nauki na miesiąc albo (o zgrozo!) tydzień przed weselem nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ilość spraw związanych z samą imprezą weselną, które wówczas będą zaprzątać Wam głowę, nie pozwolą Wam się skoncentrować na Pierwszym Tańcu. I wówczas będzie bardzo trudno oszczędzić Wam stresu związanego z tańcem. Szczególnie, jeśli nie uczyliście się tańczyć wcześniej, tańczyliście bardzo rzadko albo nie tańczyliście wcale.

 

Ile lekcji potrzeba, by przygotować Pierwszy Taniec i jak często odbywają się lekcje?
To zależy przede wszystkim od oczekiwań, potrzeb i predyspozycji pary. Niestety nie mamy możliwości podania średniej ilości lekcji, ponieważ każda para jest inna i każda potrzebuje innej ilości czasu na przygotowanie. Na pewno na skrócenie czasu przygotowań będzie miało ogromny wpływ zaangażowanie pary w ćwiczenie poza salą taneczną. Im więcej czasu para poświęci na indywidualną pracę, tym mniej lekcji trzeba będzie wykupić.

 

Jaką piosenkę wybrać na Pierwszy Taniec?
Taką, przy której się poznaliście, którą oboje lubicie, której słowa są Wam bliskie, przy której lubicie spędzać wspólne chwile, z którą wiążą się piękne wspomnienia itd. Jeśli macie wiele takich piosenek i nie możecie się zdecydować albo nie macie takiej wcale, to już nasza w tym głowa, żeby pomóc Wam dokonać najlepszego wyboru. Polecamy zerknąć na listę dziesięciu najczęściej wybieranych piosenek na Pierwszy Taniec, którą zamieściliśmy pod artykułem.

 

Ile powinien trwać Pierwszy Taniec?
Powinien być długi na tyle, by goście nacieszyli oczy, a jednocześnie na tyle krótki, by nie odwlekać nazbyt zabawy weselnej. Najbardziej optymalny czas to między 2,5 a 3 minuty. Ale oczywiście ostateczna długość Pierwszego Tańca jest dostosowywana indywidualnie do pary.

 

Lepiej, żeby piosenkę zagrał zespół, czy żeby ją puszczono w oryginale?
Dla nas ma to znaczenie wyłącznie ze względu na przygotowanie choreografii (chodzi przede wszystkim o sytuację, gdy piosenka jest np. skracana na potrzeby Pierwszego Tańca). Zależy nam na tym, abyście mieli absolutną pewność, że utwór, do którego będziecie tańczyć w dniu wesela, będzie brzmiał tak samo (pod względem m.in. długości trwania, tempa i metrum), jak ten, do którego przygotowywaliście się wspólnie z nami na sali. Dlatego też przed rozpoczęciem nauki bardzo szczegółowo ustalamy z parami powyższą kwestię.

 

Co zabrać ze sobą na lekcję tańca?
Obuwie zmienne i coś do picia. Zalecamy ćwiczyć w butach, które będziecie mieć w dniu ślubu. Oczywiście odpowiednio je zabezpieczymy, aby nie uległy zniszczeniu. Nie musicie przynosić nagranych piosenek na Pierwszy Taniec. Wystarczy, że podacie nam tytuł i wykonawcę podczas lekcji.

 

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, jesteśmy do Waszej dyspozycji. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numer 664 764 926 (Ola) lub 607 479 809 (Andrzej), e-mailem na adres studiolafiesta@gmail.com, przez nasz profil na Facebooku https://www.facebook.com/studiolafiesta/ oraz przez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej www.studiolafiesta.pl

 

Instruktorzy:

Aleksandra Foryś i Andrzej Urban
Jesteśmy tancerzami, dyplomowanymi instruktorami tańca z wieloletnim doświadczeniem i pasjonatami tańca we wszystkich jego odmianach. W swoim dorobku mamy już około pół tysiąca par przygotowanych do Pierwszego Tańca. Każda kolejna para to dla nas nowy rozdział i nowa inspiracja. Dokładamy wszelkich starań, by przygotowania do tego ważnego momentu, jakim jest Pierwszy Taniec, przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Jakość i profesjonalizm są dla nas najważniejsze, dlatego każda para, która podejmie u nas naukę tańca, może liczyć na naszą pomoc, radę i wsparcie na każdym etapie przygotowania do tej wyjątkowej chwili.