Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież od 9 roku życia na zajęcia z TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO.

Taniec współczesny to mieszanina różnych styli tańca, ale jego głównym źródłem jest taniec klasyczny (balet).
Podczas zajęć pracujemy m.in. nad świadomością ciała, plastyką ruchu, równowagą, wykorzystując do tego oddech, grawitację, swingi. Wiele uwagi poświęcimy emocjom i grze aktorskej, aby móc w pełni przekazywać różnorodne historie za pomocą ruchu i tańca.

Zajęcia poprowadzi Anna Skierska - od 7 roku zaszczepiła w sobie pasję do tańca. Swoją przygodę zaczęła w Strzesze pod okiem Jolanty Rymszy. Następnie tańczyła w „Źródle” (taniec nowoczesny), a później w Teatrze Tańca TeWaS. To tam zakochała się w tańcu współczesnym, jak i w teatrze tańca, który pozwala przekazać coś więcej niż tylko wyuczone kroki, emocje, uczucia, które w nas siedzą i wyjść poza pewien schemat. Nie pozostawała również obojętna na inne techniki tańca. Przez półtorej roku uczyła się tańca brzucha. W międzyczasie uczęszczała na różnego rodzaju warsztaty m.in. w ramach Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Współczesnej organizowanego w swoim czasie w Bytomiu czy w ramach działalności RCK. Przez pewien czas należała również do Studium Teatru Fizycznego w Bytomiu. Aktualnie tańczy w grupie tańca współczesnego w Opolu przy SCK.

 

Jeśli jest nabór do grupy to będzie on rozpisany w dziale ZAPISY.

Jeśli nie ma interesujących Cię zapisów - skontaktuj się z nami. Możliwe że jest możliwość dołączenia do grupy bądź jest opcja nadrobienia materiału na zajęciach indywidualnych.